• Chrípkové prázdniny - základná škola

• Riaditeľ ZŠ s MŠ v Kočovciach oznamuje rodičom a žiakom, že z dôvodu vysokého nárastu respiračných ochorení a na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trenčíne

prerušuje výchovno-vzdelávací proces v základnej škole od 31.1.2024 (streda) do 2.2.2024 (piatok)

a vyhlasuje chrípkové prázdniny pre všetky triedy základnej školy (1. až 9. ročník).

Nástup do školy je v pondelok, 5. 2. 2024. Všetkým chorým prajeme skoré uzdravenie!

Žiaci dostanú z niektorých predmetov cez EduPage úlohy na vypracovanie - týka sa hlavne zdravých žiakov.

Žiaci základnej školy sú v týchto dňoch odhlásení zo stravovania v školskej jedálni.

Materská škola a školská kuchyňa je v spomenutých dňoch v prevádzke.

• BODY WORLDS

• Dňa 24. 1. 2024 sme navštívili Bratislavu za účelom návštevy prvej  výstavy skutočných ľudských tiel zachovaných prostredníctvom procesu plastinácie.

Na prvom poschodí Nivy Center, na viac ako 1000 m2 - v dvoch výstavných priestoroch - sme sa dozvedeli, akým zložitým, ale zároveň dokonale vytvoreným svetom je ľudský organizmus.

Výstava je nezabudnuteľnou cestou do sveta ľudského tela.

Výstava BODY WORLDS nás zaviedla nielen do sveta anatómie. Podporuje vedomú životosprávu, informuje ako venovať väčšiu pozornosť nášmu zdraviu, rozpoznať náš fyzický potenciál, naše obmedzenia a premýšľať o tom, čo to znamená byť človekom.

Výstavu predstavujú plastinácie skutočných ľudí vrátane celých tiel naaranžovaných do úžasne prepracovaných, umeleckých, pohyblivých tónov (napr. skok do výšky, krasokorčuľovanie, tanečnica na ľane, brankár hádžuci sa po lopte), orgánov, konfigurácií orgánov, krvných ciev a priehľadné rezy tela. Výstava podrobne prezentuje fungovanie a mechanizmy pôsobenia vesmíru ukrytého v tele.

Pre nás žiakov 7. a 9. ročníka bolo veľa vecí fascinujúcich /umiestnenie implantátov v tele, mechanizmus umelých kĺbov, funkcie srdca, funkcie zdravých a postihnutých orgánov v našom tele, obezita, embryá v daných týždňoch vývinu, účinky chorôb zo závislosti, zdravé pľúca - fajčiarske pľúca,.../

Celou výstavou nás sprevádzali lektori - študenti 2. ročníka lekárskej fakulty Univerzity Komenského.

Prežili sme super deň, preto sa už teraz tešíme na podobné zaujímavé exkurzie.

• Prerušenie prevádzky v materskej škole

• Vážení rodičia detí v materskej škole. Na základe vysokej chorobnosti detí (vyše 80% absencia) v oddeleniach MŠ1 (Lienkovo), MŠ2 (Včielkovo), MŠ3 (Mravčekovo) sa v týchto oddeleniach podľa §150a ods.2c) zákona č.245/2008 Z.z. (školský zákon) prerušuje prevádzka z hygienicko-epidemiologických dôvodov

od 24.1. (streda) do 26.1.2024 (piatok)

Prevádzka v týchto oddeleniach bude opäť obnovená pondelok 29.1.2024.

Oddelenie MŠ4 (Motýlikovo) zostáva zatiaľ v prevádzke.

• Kúzelná fyzika v škole

• Dňa 21.11.2023 k nám prišla Kúzelná fyzika, čo je zábavno-vzdelávacie predstavenie pásma experimentov s fyzikálnou podstatou a často neočakávaným dejom (fyzikálne kúzla). Jednotlivé experimenty sú vyberané tak, aby zaujali divákov všetkých vekových kategórií. Viac tu.

Žiaci zažili zábavnou formou rôzne fyzikálne javy a kde sa s nimi stretávajú v každodennom živote.

• Zber papiera - vyhodnotenie

• V mesiacich november - december prebiehal v škole zber papiera.

Spoločnými silami sme nazbierali 2 931 kg.

Ocenení boli prví piati žiaci a tri najúspešnejšie triedy v prepočte priemeru na žiaka.

Do zberu sa zapojilo 29 detí, no najmä ich rodičov, ktorí papier do školy priviezli. Peniaze za zber poputujú Rodičovskému združeniu pri ZŠ s MŠ Kočovce a budú použité v prospech všetkých detí.

PS: ďakujeme ôsmakom, ktorí pomohli naložiť papier do kontajnera :)