• Koniec školského roka

• Slávnostné ukončenie šk. roka 2021/22 prebehne 30. júna 2022 o 8,00 na školskom dvore.

Po krátkom oficiálnom programe sa žiaci odoberú do tried, kde dostanú od svojich triednych učiteľov vysvedčenie, približne o 9,00-9,30 odchádzajú domov.

Slávnostná rozlúčka s deviatakmi prebehne na školskom dvore.

Deti už nemajú objednanú stravu - desiatu, obed, školský klub detí nie je v prevádzke.

Vysvedčenia za výtvarný odbor ZUŠ sa budú vydávať vo štvrtok, 30.6. o 9,30 - 12,00 v budove ZUŠ-ky.

Deťom prajeme prázdniny plné radostných zážitkov.

• Preberanie testov

Koncom mája sme zisťovali záujem rodičov o antigénové samotesty na domáce použitie pre žiakov základných škôl, ktoré budú určené na použitie pred prvým nástupom do školy v školskom roku 2022/2023 a podľa potreby v prípade opätovného výskytu COVID-19 v škole.

MŠVVaŠ SR zabezpečilo distribúciu AG samotestov ešte pred letnými prázdninami. Nasledovná informácia sa týka iba rodičov, ktorí prejavili záujem.

Distribúcia na našej škole bude prebiehať nasledovne:

1.  dieťa/žiak prinesie domov lístok/preberací protokol, ktorý rodič podpíše

2. dieťa/žiak odovzdá protokol triednemu učiteľovi

3. triedny učiteľ vydá testy žiakovi

K uvedenému postupu nás viedla snaha zjednodušiť  prístup k testom zo strany rodiča.

• Prihlasovanie do ZUŠ v Kočovciach

v máji sme zisťovali predbežný záujem o navštevovanie hudobného a výtvarného odboru ZUŠ J. Kréna v elokovanom pracovisku, ktoré je u nás, v Kočovciach v budove starej školy. Vaše dieťa je potrebné na štúdium ZUŠ v budúcom šk. roku 2022/23 prihlásiť.

Prihlasovanie  bude prebiehať v stredu 22. 6. 2022 v budove starej školy nasledovne:

Hudobný odbor - p. uč. Stanislav Mokrý - 12,45 - 16,00

Výtvarný odbor - p. uč. Katarína Mareková - 13,00 - 17,00

Prihlášku si môžete vopred pripraviť Prihlaska_na_studium_v_ZUS.pdf

• Poplatky za mesiac jún

upozorňujeme Vás, že príspevok zákonného zástupcu na čiastočnú úhradu nákladov v školskej jedálni (stravné), v materskej škole a školskom klube detí (školné) uhrádza zákonný zástupca dieťaťa mesačne do 15. dňa príslušného kalendárneho mesiaca bezhotovostným prevodom na účet Základnej školy s materskou školou Kočovce. (VZN Obce Kočovce 3/2019).

Pokiaľ dňa 23. 06. 2022 nebudeme na účte evidovať uvedené poplatky za mesiac jún, žiakovi nebude vydané vysvedčenie, prípadne dieťaťu v materskej škole nebude umožnený pobyt v MŠ počas letných prázdnin.

K tomuto opatreniu sme boli nútení pristúpiť vzhľadom na opakovaný vysoký počet meškajúcich poplatkov.

• Deti v pohybe

• ​​​​Vo štvrtok 16. 6. 2022 pre našich prvostupniarov pripravil Hokejový klub Nové Mesto n. V. zábavno-pohybový deň.

Štyria tréneri HK viedli v skupinách pohybové hry zamerané na obratnosť, koordináciu, hrubú motoriku. Deti  súťažili medzi sebou a najmä sa dobre zabavili.

HK NMnV pripravuje množstvo projektov zameraných na pohyb detí, jedným z nich je pripravovaná Škola korčuľovania. Ak budú úspešní, naša škola bude dotajto aktivity zaradená a naše deti si budú môcť užiť týždeň na ľade. Držme si palce!

Viac TU

• Kamarátka Energia

• Počas dvoch dní 14.-15. júna 2022 sa štvrtáci, piataci a šiestaci zážitkovou formou zoznámili s najväčšími žrútmi energie v domácnostiach.  Získali vedomosti o efektívnom využívaní energie, spoznali obnoviteľné zdroje, vyskúšali si vyrobiť elektrickú energiu vlastnou silou, roztočili anemometer, zahrali sa náučné prexeso a kvarteto. Videli, aké zástrčky sa používajú v Austrálii, pracovali s termovíznou kamerou.

Program realizovala SIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra, ktorá je príspevkovou organizáciou Ministerstva hospodárstva SR, v rámci národného projektu financovaného z európskych a štátnych zdrojov z Operačného programu Kvalita životného prostredia.

• Škola v prírode

• Štvrtáci strávili týždeň 6.-10.6.2022 v Liptovskom Jáne. Bývali v moderne zariadených apartmánoch v penzióne Moravica.

Liptovský Ján má ideálne podmienky na miestne výlety, čo sme aj denne využívali. Navštívili sme miestnu Mincovničku, Stanišovskú jaskyňu, Mini Slovensko a malú vodnú elektráreň. V poobedňajších hodinách sa deťom venovali animátorky, ktoré ich zaujali rôznymi hrami.

Veríme, že si žiaci dobre oddýchli a domov sa vrátli s množstvom nezabudnuteľných zážitkov.

• MDD

• Piatok 3. jún 2022 bol deň plný hier, súťaží a najmä zábavy, ktorú pre naše deti pripravili ich učitelia. Za sladkosti ďakujeme Rodičovskému združeniu.