• Vianoce 2023

• Vážení rodičia, milí žiaci!

Dnes je posledný školský deň v tomto kalendárnom roku, a preto vám v mene školy želáme

pokojné a požehnané vianočné sviatky a všetko najlepšie do nového roka 2024.

Pre rodičov sme pripravili nasledovné videá s vinšami a prianiami od ich detí.

Žiakom prajeme veľa radostí a kvalitného oddychu a vidíme sa opäť 8. januára 2024.

• Predvianočný turnaj v MIDI volejbale

• Dňa 21.12.2023 sa uskutočnil predvianočný turnaj v MIDI volejbale dievčat a chlapcov v Novom Meste n/V.

Turnaja sa zúčastnili tri školy z okresu Nové Mesto n/V: ZŠ Odborárska, Gymnázium M.R.Š., ZŠ Kočovce.

V kategórii dievčat sa naše dievčatá (D. Adamčiková, S. Urbanová, J. Grófová, L. Jedličková, D. Nosková) umiestnili na 1. mieste.

V kategórii chlapcov sa naši žiaci (T. Bubeník, M. Nemšák, A. Kosnovský, L. Turovský) umiestnili na 2. mieste.

Za skvelé výkony im gratulujeme!

• Najchutnejšie sladké vianočné pečivo

• V predvianočný pondelok to v našej škole poriadne rozvoniavalo. Škola vyhlásila súťaž v domácom pečení vianočných koláčikov pre všetky ročníky. Deti doma spolu so svojimi rodičmi napiekli vianočné pečivo, ktoré priniesli do školy a bolo sa veru na čo pozerať!

Každá trieda si vybrala z prinesených koláčikov ten najchutnejší a ten postúpil do školského kola. Všetky koláčiky boli na pohľad krásne a chutné. Určite by si zaslúžili všetky prvé miesto. Ale súťaž je súťaž!

A ako to dopadlo?

1. miesto Oliver Nedbal z 1. B

2. miesto Dominik Kajan zo 7. A

3. miesto Nina Bielčiková z 2. B a Gabriela Pavlíková zo 6. A

Gratulujeme víťazom!

Milí rodičia, milé deti, ďakujeme, že sa zapájate do školských akcií a robíte pobyt v škole krajší, pestrejší a plný zážitkov!

• PREDVIANOČNÝ TÝŽDEŇ

• Žiacka školská rada vás pozýva na spoločné aktivity v predvianočnom čase.

Pondelok 18. 12. 2023

Súťaž o najchutnejšie sladké vianočné pečivo

- deti prinesú do školy niekoľko kusov domáceho pečiva na ochutnávku

- počas prvej hodiny každá trieda vyberie pečivo, ktoré postúpi do celoškolského kola

- hodnotiť sa bude vzhľad a chuť, 3 pečivá budú ocenené​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Štvrtok 21. 12. 2023

Nahrávanie krátkych videí vianočných vinšov a prianí

- nahrávky budú zverejnené na web stránke školy

Piatok 22. 12. 2023

Tematický deň

- v posledný deň kalendárneho roka v škole prídeme sviatočne naladení, vo vianočnom oblečení (sveter, čiapka, ponožky,...) alebo vo farbách: biela, zelená, červená

• Mikuláš v škole

• 6. 12. 2023 nás opäť navštívil Mikuláš spolu so svojimi pomocníkmi, ktorí priniesli radosť a darčeky nielen deťom, ale aj dospelým.

• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

• Dňa 15. 11. 2023 sa v Základnej škole na Ulici kpt. Nálepku v Novom Meste nad Váhom uskutočnilo okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Svoje vedomosti si z tohto predmetu preverili žiaci 8. a 9. ročníka z Nového Mesta nad Váhom a okolia.

Našu školu úspešne reprezentovala Bianca Tulisová, žiačka 9. ročníka. Skončila na krásnom 5. mieste. Gratulujeme a prajeme veľa úspechov!

• Hokej - škola korčuľovania

Hokejovým klub Nové Mesto nad Váhom si pripravil pre Vaše deti akciu

"Poď hrať hokej - Škola korčuľovania"

Jedná sa o mesačnú akciu konanú každú stredu na Zimnom štadióne v Novom Meste nad Váhom v čase 18:00-19:00. Deťom bude zapožičaná výstroj od HK NMnV BEZPLATNE.

Predtým, ako prídete so svojím dieťaťom na školu korčuľovania, poprosíme Vás, aby ste nás kontaktovali na t.č. 0949 709 899 aby sme vedeli pripraviť pre Vaše dieťa ideálnu veľkosť hokejovej výstroje. BLIŽŠIE INFO Vám radi poskytneme na čísle 0949 709 899 alebo cez mail: info@hknmnv.sk

S pozdravom Lukáš Ťažký, tréner ľadového hokeja