• Školský klub detí

• Školský klub detí (ďalej len ŠKD) je školské zariadenie výchovy mimo vyučovania. Zabezpečuje deťom výchovno-vzdelávaciu činnosť podľa výchovného programu zameraného na ich prípravu na vyučovanie a na uspokojovanie a rozvíjaní ich záujmov v čase mimo vyučovania.

Školský klub detí vytvára podmienky pre telesný, psychický a sociálny rozvoj detí. Preto je potrebné, aby si deti v klube odpočinuli, načerpali pozitívne skúsenosti i poznatky, uspokojili a rozvinuli svoje vlastné záľuby a záujmy. Deti sa v školskom klube detí učia žiť v kolektíve, spolupracovať a tolerovať individualitu ostatných. Školský klub detí posilňuje osobnosť každého jedinca, pomáha mu nájsť sa a dosiahnuť svoj úspech. Významnú úlohu tu hrá vhodná motivácia, radosť z činnosti, ctižiadosť, zvedavosť a túžba po poznaní.