• Začiatok šk. roka 2022/23

• Vážení rodičia a žiaci,

nový školský rok začneme v pondelok 5. septembra o 8,00 na školskom dvore. Rodičia a priatelia školy sú vítaní.

Prevádzka školy sa v tomto školskom roku bude riadiť dokumentom Ministerstva školstva Zelená otvoreným školám.

Rodič predkladá pri nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy a školského zariadenia v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ dieťaťa/žiaka.  Rodičia ho predkladajú elektronicky, po prihlásení sa do rodičovského konta, v časti Žiadosti/vyhlásenia. Prípadne si ho môžete stiahnuť TU.

Návod na vytvorenie rodičovského konta. Odporúčame stiahnutie aplikácie do mobilu.

Žiaci 2. - 9. ročníka

• príchod do školy 7,45 - 8,00
              • po slávnostnom otvorení na školskom dvore prejdú do svojich učební pod vedením triednych učiteľov
              • ranný filter ani rúška nie sú povinné, podobne dezinfekcia rúk pri vstupe a samotestovanie je dobrovoľné
              • žiaci si prinesú:
                • vrecko s prezúvkami
                • hygienické vrecko (v ňom rezervné rúško, 2 balíčky hyg. vreckoviek, uterák!)
                • pero, tašku
              • 8,20 - 8,50 - triedny učiteľ
                • povie žiakom úvodné pokyny, rozdá im:
                • rozvrh
                • prihlasovacie údaje na web
                • evidenčný list
                • informovaný súhlas
                • prihlášku na stravovanie (stravovanie od utorka je potrebné nahlásiť triednemu učiteľovi hneď v prvý školský deň)
                • prihlášku do ŠKD - (ranný klub v prevádzke od 6,10, po vyučovaní do 16,15) - pre žiakov 1. - 4. ročníka od 6. 9.
              • v utorok 6. 9. vyučovanie podľa rozvrhu
                • na prvej - triednickej hodine triedny učiteľ vyzbiera dokumenty z predchádzajúceho dňa
                • žiaci si prinesú telocvičné a výtvarné vrecko
                • zverejnený rozvrh je predbežný, môže sa zmeniť!
                • od utorka je pripravovaná desiata a obedy pre žiakov

Rodičia a žiaci 1. ročníka

• nevstupujú do budovy, zostávajú na školskom dvore aj poslávnostnom otvorení šk. roka
              • 8,20 privítanie
                • predstavenie triednej p. učiteľky
                • príhovor p. starostky a zápis do pamätnej knihy
                • inštrukcie triednej učiteľky, rozdanie pokynov a dokumentov
                • krátky vstup do učební prvých tried
                • zistenie záujmu o stravovanie, pobyt v ŠKD, výtvarný a hudobný odbor ZUŠ
              • deti si prinesú dve zaťahovacie vrecká ( prezúvky a hygienické - viď vyššie) - všetko podpísané, nemusia si nosiť školskú tašku
              • pokyny na ďalší deň - viď vyššie

Rodičia a deti materskej školy

• prevádzka MŠ od 6,10 do 16,15, (iba v priestore MŠ1-3 je schádzanie sa detí od 6,10 h v 1. triede, o 7,00 prechádzanie detí do 2. a 3. triedy)
              • deti vstupujú do každej triedy samostatným vchodom
              • materská škola povinne vykonáva ranný filter
              • triedna učiteľka rozdá pokyny a dokumenty

• Kočovskí bociani od 5. septembra

• Tréningy basketbalovej školy pod vedením Mgr. Dobroslava Luptáka pokračujú hneď od prvého dňa školského roka v telocvični našej základnej školy. V prípade záujme kontaktujte pána trénera.