• Potulky Považím

•

Projekt "Potulky Považím" budú realizovať žiaci Základnej školy s materskou školou v Kočovciach. Od decembra 2012 do mája 2013 navštívia počas vychádzok významné miesta vo svojej obci (kaštieľ, park, pamätnú tabuľu, trojkríž), v rámci dvoch exkurzií spoznajú významné  miesta v blízkom regióne ( Múzeum Čachtice, Park miniatúr Podolie, Mohyla Očkov, Veľkomoravský Kostolec Ducové, Balneologické múzeum Piešťany), zažijú okružnú plavbu po vodnej nádrži Sĺňava v Piešťanoch.

O živote svojich predkov sa dozvedia z dvoch besied s kronikárkou obce, bývalou pani učiteľkou a priamym účastníkom oslobodzovania obce na konci 2. svetovej vojny. Na tematickom Dni nášho regiónu odprezentujú rôzne stránky života v našom regióne (oblečenie, spôsob života, remeslá, náradie, zvyky...), pripravia typické regionálne jedlá a pozvú do školy aj rodičov a starých rodičov.

Zhotovia veľkoplošnú mapu regiónu (Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Trenčín), do ktorej budú žiaci zapojených ročníkov postupne zakresľovať miesta, o ktorých sa učili na hodinách geografie a vlastivedy, ako i symboly ich kultúrneho, historického alebo hospodárskeho významu. Do mapy zaznačia trasu miest, ktoré v priebehu projektu navštívili.

Počas realizácie projektu sa zapoja do niekoľkých súťaží (tvorba výtvarných prác na tému Predstav priateľom svoj región, najlepšie projekty o miestach v našom regióne, vytvoria reklamné plagáty z priebehu exkurzií a pozvú na ne ostatných spolužiakov). Najlepšie práce budú vystavené na výstavke v obci.

Projekt budú prezentovať na webovej stránke školy, vydajú mimoriadne číslo šk. časopisu. Do žiackej knižnice pribudnú publikácie o našom regióne, literárne diela regionálnych autorov.

Počas realizácie projektu budú využívať vedomosti z rôznych vyučovacích predmetov ako geografia, vlastiveda, dejepis, slovenský jazyk a literatúra, ale i vedomosti a zručnosti z anglického jazyka a informatiky.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka programu Školy pre budúcnosť Nadácie ORANGE.  Získali sme 1 300€.

Fotoalbumy z projektu nájdete vo fotogalérii

Informácie o prebiehajúcich podujatiach projektu Den_nasho_regionu.pdf

O preojekte sa dočítate viac v mimoriadnom čísle šk. časopisu   KUK_mimoriadny_maj_2013.pdf