• ERASMUS+

Program: Erasmus+

Kľúčová akcia: Vzdelávacia mobilita jednotlivcov

Názov projektu: Učme angličtinu moderne a inšpiratívne

Začiatok projektu: 01/12/2017

Koniec projektu: 30/11/2018

Partnerská škola: Anglolang Academy of English, Scarborough, Spojené kráľovstvo

Cieľ projektu:

Cieľom projektu je zlepšiť úroveň kľúčových kompetencií a zručností učiteľov anglického jazyka. Výučba anglického jazyka patrí medzi hlavné priority našej školy. Dlhodobým plánom koncepcie školy je zavádzaním moderných a humanizačných trendov stimulovať záujem žiakov o učenie, vo výchovno-vzdelávacom procese sa opierať o aktivačné, motivačné a kreatívne metódy, rozvíjať vyjadrovacie schopnosti a rečovú kultúru žiakov a vo vyučovaní cudzieho jazyka venovať pozornosť inovatívnym metódam a formám výučby. Chceme našim učiteľom umožniť získať najnovšie poznatky z oblasti metodológie cudzích jazykov a na základe ich vlastnej skúsenosti v pozícii učiaceho sa následne v učebnom procese aplikovať nové poznatky, učebné materiály, skúsenosti, ale i nové jazykové zručnosti, ktoré získajú počas vzdelávania v zahraničí. Týmto projektom chceme zmeniť doterajšie spôsoby výučby tak, aby boli nové, motivačné a inšpiratívne.

Ďalším cieľom projektu je prispievať k atraktívnosti povolania učiteľov anglického jazyka. Chceme motivovať zúčastnených učiteľov k tomu, aby ich práca uspokojovala a aby sa nebáli učiť novými, modernými spôsobmi. Veríme, že základom dobrej výučby je spokojný učiteľ. Sme presvedčení, že naši učitelia touto cestou získajú nenahraditeľnú možnosť výmeny skúseností s učiteľmi z iných európskych krajín a tiež príležitosť, ako prirodzene nájsť možných partnerov pre vytváranie medzinárodných projektov a na vytváranie európskeho povedomia na pôde našej školy. Ich nadšenie pre nové spôsoby výučby budú potom ďalej šíriť a zdieľať so svojimi žiakmi, ale i s ostatnými kolegami, čím prispejú k obnove a modernizácii ducha vzdelávania na našej škole. Tento projekt je i snahou zvýšiť úroveň spolupráce medzi učiteľmi našej školy, ale i spolupráce na medzinárodnej úrovni využívaním  platformy eTwinning.

Kľúčové aktivity projektu sú dve mobility pre učiteľky anglického jazyka druhého stupňa - Jitku Trebatickú a Mgr. Sylviu Strechayovú. Obidve učiteľky v júni 2018 absolvujú dvojtýždňový kurz „Language and Methodology for Teachers of English“ v jazykovej akadémii Anglolang Academy of English v meste Scarborough, v Spojenom kráľovstve. Počas týchto kurzov obsahujúcich 60 vyučovacích hodín budú aktívne získavať nové poznatky a motivačné vzdelávacie zručnosti, potrebné pre výučbu anglického jazyka na druhom stupni základnej školy, rozvíjať dynamické a moderné učebné techniky a vymieňať si skúsenosti s učiteľmi z iných európskych krajín.

Obsahom kurzu je účasť na vyučovacích hodinách, zameraných na rozvoj komunikačných zručností v anglickom jazyku, na rozvoj metodických zručností vo výučbe anglického jazyka, ale i návšteva anglickej strednej školy, zameraná na pozorovanie metodológie a manažmentu v triede (job shadowing). Samotnému kurzu bude predchádzať online vzdelávanie, v ktorom účastníci kurzu vypracujú rôzne úlohy, prezentácie, kvízy a budú diskutovať o praktických stránkach učiteľskej práce.

Absolvovaním kurzu získajú účastníčky certifikát o účasti a dokument Europass Mobility.

Viac sa dozviete aj v mimoriadnom čísle školského časopisu KUK   38_KUK_november_2018_mimoriadne_cislo.pdf