• Koniec školského roka 2023/2024

• Milé deti, zajtra sa vidíme oficiálne poslednýkrát v tomto školskom roku. Ranný ŠKD bude - poobedý už nie.

Stretneme sa pred vchodom na školskom dvore o 8,00 hod.

Po krátkom programe sa rozlúčime s našimi deviatakmi a pôjdete si do tried prevziať od pani učiteliek vysvedčenie za vaše úsilie počas celého roka.

Prajeme vám krásne prázdniny a veľa skvelých zážitkov!

• Škola v prírode 2024

• Prišiel náš dlho očakávaný deň, deň kedy sme išli do školy v prírode. V pondelok ráno sme zobrali zabalené kufre. Cesta bola príjemná, no veľmi dlhá. No nakoniec sme dorazili do Liptovského Jána, do penziónu Moravica. Hneď ako sme prišli, sme sa ubytovali do izieb. Izby boli prepychové a veľmi pekné. Poobede sme spoznali našich animátorov. Ich prezývky boli Moana, Jack a Flóra. Na druhý deň nás pani učiteľky zobrali do Mincovníčkova. Tam sme mohli vidieť ako sa kedysi vyrábali mince. Odtiaľ sme išli na menšiu turistiku, na rozhľadňu z ktorej bol vidieť krásny výhľad. Každé poobedie sme trávili s animátormi. Na tretí deň sme mali väčšiu turistiku. Išli sme okolo Malej vodnej elektrárne k prameňu, v ktorom bola výborná pramenitá voda. Načerpali sme sily, doplnili tekutiny a išli ďalej k visutému mostu cez rieku Váh. Nakoniec nás čakalo ešte Mini Slovensko. Boli tam zmenšené repliky hradov a zámkov. Keďže v tento deň bolo veľmi horúco, poobede si animátorky pre nás pripravili vodné hry. Predposledný deň sme išli do Stanišovskej jaskyne. Pred jaskyňou sme dostali čelovky, pretože bez nich by sme nič nevideli. V jaskyni bola veľká zima. No nejak sme to zvládli. Večer sme mali talentovú show. Počas celého týždňa sme si museli vymyslieť a nacvičiť nejaký program, ktorý sme na show predviedli. Na posledný deň sme sa rozlúčili s animátormi. Po celom týždni zážitkov sme so slzami v očiach cestovali domov. Ďakujeme rodičom a pani učiteľkám, že nám umožnili ísť na nezabudnuteľný výlet.

• Koncoročný výlet 2.A a 2.B

• Vo štvrtok 13.6.2024 sa triedy 2.A. a 2.B. zúčastnili koncoročného výletu. Navštívili profesionálnych hasičov v Piešťanoch, kde videli rôznu techniku, vecnú výstroj a výzbroj príslušníkov HaZZ. Odtiaľ ich cesta viedla na výhliadkovú plavbu loďou Adam Trajan po vodnej nádrži Sĺňava. Po plavbe čakalo žiakov osvieženie v podobe zmrzliny a výlet sme ukončili návštevou nákupného centra Aupark.

• Policajti v ŠKD

• V piatok 21. 6. nás v ŠKD navštívili páni policajti aj so svojimi policajnými psíkmi. Pán Mgr. Alexander Svat, so svojimi kolegami nám veľmi pútavo predstavili prácu policajtov i dôležitú úlohu policajných psov. Psíkovia nám ukázali ako vedia plniť rôzne povely, ako vedia obrániť svojho pána, chytiť páchateľa a veľa iných zaujímavých činností. Deti si mohli vyskúšať oblek, ktorý sa používa pri výcviku psíkov. Porozprávali nám, ako sa máme správať na cestách, ako správne jazdiť na bicykli alebo kolobežke. Mohli sme si vyskúšať policajnú vestu, čiapku a dokonca zobrať do ruky aj pravý obušok. Veľmi zaujímavá bola aj prehliadka policajných áut, púšťanie sirén, či majákov a používanie policajného megafónu.  Deti dostali aj malé darčeky, pretože sa živo zapájali do besedy a šikovne odpovedali na otázky. Dostali sme reflexné prvky v podobe nálepiek alebo príveskov, pexeso s dopravnými značkami, omaľovánky, blikačky a dokonca aj lietajúce taniere. Všetci sme si toto zaujímavé a náučné popoludnie užili.

Ďakujeme pánovi Mgr. Alexandrovi Svatovi i jeho kolegom a policajným psíkom za to, že prišli medzi nás a veríme, že sa spolu ešte stretneme na ďalšej zaujímavej akcii.

• Koncoročný výlet do Viedne

• V rámci výučby nemeckého jazyka na našej škole sme sa so žiakmi dohodli na spoločnom výlete.

Vybrali sme destináciu Viedeň a vyskúšali sme si plavbu loďou po Dunaji.

Naša cesta začala už ráno na žel. stanici v NMn/V, odkiaľ sme sa vlakom presunuli do Bratislavy.

Po krátkej prehliadke Starého mesta v Bratislave sme sa po trase dostali do prístavu, kde sme nastúpili na rýchloloď spoločnosti Twin City Gate. Plavba trvala 1,5 hodiny a už okolo obeda sme vystúpili v prístave Wien-City, na Schwedenplatz. Prešli sme sa námestiami, uličkami, parkami a priľahlými ulicami.

Obdivovali sme Stephanplatz, Hofburg, park ruží, dostali sme sa i na famárske trhy, ochutnali sme viedenskú "šnicľu" so zemakovým šalátom, Sacher Torte či cisárov trhanec.

Na spiatočnej plavbe sme obdivovali malé riečne domčeky, ktoré využívajú Rakúšania na víkendové pobyty.

Po Dunaji sa plavili  obrovské nákladné, riečne ale i výletné lode - na znak priateľstva sme si s posádkou zamávali.

Niekoľko kačíc, labutí i volaviek sa ukrývalo pri brehu Dunaja. Páčila sa nám okolitá príroda,spoznali sme i Devín a Bratislavský hrad.

Počasie nám naozaj prialo a celý deň sme si vychutnali -  každý z nás podľa svojich možností.

Unavení a plní zážitkov sme sa vrátili domov až podvečer...

• Športový deň v ZŠ

• Dňa 14. 6. 2024 sa v areáli našej školy súťažilo. Stretli sa všetci žiaci prvého i druhého stupňa a celé dopoludnie sa nieslo v duchu dobrej nálady, pohybu a športu.

V kategórii I boli žiaci 1. a 2. ročníka,v kategórii II 3. a 4. ročník, kategória III 5. a 6. ročník a  kategória IV 7. až 9. ročník.

Disciplíny sa konali v behu na 60 m, 250 m, skok do diaľky, hod kriketkou a Nerf Vortexom.

V disciplíne štafeta súťažila každá trieda s družstvom - 2 chlapci a 2 dievčatá.

• Deň detí v ZŠ (2024)

• Smiech, džavot, veľa kriku...to sú deti na našej škole.

Sviatok detí sme oslávili fantasticky! Naši najstarší spolužiaci z 9.A pre nás prichystali deň plný zábavy.

Po celom areáli školy sme sa presúvali na stanoviská, kde sme plnili rôzne úlohy. Zažili sme deň plný pohybu a smiechu. Neveríte? Pozrite si video a k tomu aj fotky!