• Zápis do 1. ročníka v školskom roku 2024/2025

zápis dieťaťa na povinnú školskú dochádzku sa uskutoční 16. apríla 2024 (utorok)

od 13,00 do 16,00 hod. v priestoroch tried na prízemí základnej školy.

Zápis sa uskutoční prezenčnou formou, teda za účasti detí a rodičov.

Zákonný zástupca je povinný prihlásiť svoje dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky, ak dieťa dovŕši šesť rokov veku k 31. augustu 2024 a má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky.

Ak Vaše dieťa bolo na zápise už minulý rok a bolo rozhodnuté, že dieťa ešte rok bude pokračovať v povinnom predprimárnom vzdelávaní v materskej škole, je potrebné s dieťaťom opätovne prísť na zápis.

V prípade, že Vaše dieťa bude pokračovať v predprimárnom vzdelávaní od septembra 2024 v materskej škole (tzv. odklad), je potrebné dieťa zapísať a v elektronickej prihláške uvediete do poznámky: "Dieťa bude pokračovať v plnení povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole".

Na základné vzdelávanie možno výnimočne prijať dieťa, ktoré nedovŕšilo šiesty rok veku. Odporúčame tento krok dôkladne zvážiť. V elektronickej prihláške uvediete do poznámky: "Predčasné zaškolenie".

1. K zápisu je treba pripraviť a priniesť:

Podpis oboch zákonných zástupcov sa nevyžaduje ak:

• jednému z rodičov bolo obmedzený alebo pozastavený výkon rodičovských práv (rodič predloží kópiu rozhodnutia súdu),
            • jeden z rodičov nie je schopný podpísať sa (preukázať potvrdením od lekára zákonného zástupcu),
            • vec neznesie odklad, zadováženie súhlasu druhého rodiča je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou a je to v najlepšom záujme dieťaťa (rodič predloží čestné vyhlásenie),
            • ak sa rodičia na tom dohodli (rodičia predložia písomné vyhlásenie).

Ak nemáte možnosť vytlačiť a podpísať uvedené dokumenty doma, vytlačíme a vypíšete priamo na mieste.

2. Pokračovanie v plnení povinného predprimárneho vzdelávania (PPV)

je potrebné priniesť:

Posúdenie školskej spôsobilosti bude realizovať CPP - Centrum poradenstva a prevencie na Športovej ulici č. 40, Nové Mesto n. V. tak, aby výsledky mala škola k dispozícii do 15. júna 2024. Prílohou k žiadosti o pokračovanie plnenia PPV je vyjadrenie CPP,  písomný súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast  a informovaný súhlas zákonného zástupcu.

3. Výnimočné prijatie dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky

je potrebné priniesť:

Posúdenie školskej zrelosti bude realizovať CPP - Centrum poradenstva a prevencie na Športovej ulici č. 40, Nové Mesto n. V. tak, aby výsledky mala škola k dispozícii do 15. júna 2024. Prílohou k žiadosti o predčasné zaškolenie je vyjadrenie CPP a písomný súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast.

4. Osobitný spôsob školskej dochádzky (OSŠD)

Vaše dieťa bude navštevovať školu v zahraničí - je potrebné do školy doručiť:

Uvedené dokumenty prosím vytlačte, podpíšte a sken pošlite na riaditel@zskocovce.sk

Posledná aktualizácia: 21. marca 2024