• Malý futbal mladší žiaci

• Dňa 8.10. 2024 sa žiaci 5., 6. a 7. ročníka zúčastnili okresného kola v malom futbale mladších žiakov, v AFC v Novom Meste nad Váhom.

13 tímov sa rozdelilo na A a B skupinu. Naši chlapci odohrali 6 zápasov a skončili na 3. mieste, ku ktorému im srdečne gratulujeme!

A ktorí to boli?

5.A - Balažovič, Kopas, Tokarz

6.A - Letko, Peky

7.A - Adamčík, Orsava, Gróf, Rojkovič, Kopas I.

• Európsky deň jazykov na našej škole

• Koniec septembra sa už tradične spája s oslavami Európskeho dňa jazykov.

Na našej škole prebiehali rôzne aktivity pre žiakov 2. stupňa, ktoré im pripravili naši najstarší, deviataci.

Spoznávali sa vlajky štátov, hlavné mestá, známe osobnosti, športovci a zaujímavé festivaly, ktoré sú známe po celom svete.

Súčasťou akcie bolo aj vypočutie si nahrávok v rôznych  cudzích jazykoch. Na hodine nemeckého jazyka sa žiaci navzájom informovali o nemecky hovoriacich krajinách formou prezentácií a videí.

Celý deň, 26. september, sa niesol v tvorivej atmosfére.

• Výchovný koncert

• Dňa 27. 9. 2024 sa žiaci 2. stupňa zúčastnili výchovného koncertu "Cesta", s ktorým k nám pricestovalo Občianske združenie ŠKOLA ŽIVOTA zo Žiliny.

Témou programu boli: závislosť, alkohol, drogy, mobil, počítač a choroby súvisiace s modernou dobou.

Láska, rodina a priateľstvo - presne tieto slová si žiaci vypočuli v hovorenom i spievanom slove..sú to veličiny, ktoré dokážu zdolať aj najťažšie prekážky.

Hudobný program sa všetkým páčil, dokonca sme si spoločne i zaspievali.

• CINEDU 2024

• 6. ročník filmového festivalu pre deti a mládež CINEDU, prebieha v Novom Meste nad Váhom od 23. 9. - 6.10. a my žiaci základnej školy sa vždy tešíme na nové príbehy, ktoré nakrútili tí najlepší naši i svetoví režiséri a režisérky.

Dňa 25. 9. sa žiaci 3. a 4. ročníka našej školy zúčastnili filmového predstavenia "Môj brat robot", ktorý získal cenu divákov za najlepší detský fim na Filmovom festivale v Zürichu.

Nachádzame sa v blízkej budúcnosti...každý má osobného robotického asistenta..12-ročná Alberte má svojho Robbiho, ktorý však pripomína plyšového medvedíka a robí jej v škole hanbu... všetko sa ale zmení, keď na narodeniny dostane najnovší model robota na trhu - Konráda...ten sa správa a vyzerá úplne ako človek. Ale je vôbec možné skamarátiť sa s robotom?

Program CINEDU 2024

Viac informácií: