• Projekty v ŠJ

Školské ovocie a školské mlieko

sú od 1.8.2017 spojené projekty.

Cieľom projektu je zvýšiť konzumáciu ovocia a zeleniny a mlieka a mliečnych výrobkov u detí, vplývať na zmenu ich stravovacích návykov a predchádzať chorobám z nadváhy a obezity.

Naša ŠJ je do projektov zapojená od roku 2010.

V rámci projektu školské mlieko dostávajú deti počas celého školského roka neochutené mlieko zadarmo na desiatu, olovrant alebo obed.

Záujem detí o mlieko chceme zvýšiť aj podávaním neochuteného mlieka Dráčik, ktorý dostávajú deti tiež zdarma.

V rámci projektu školské ovocie dostávajú deti ovocie a ovocnú šťavu na obed alebo olovrant zdarma.

Viac informácií TU

Danone školská mliečna liga

je celoslovenský neziskový projekt spoločnosti Danone pre jasle, materské, základné, a stredné školy na Slovensku, v spolupráci s Ministerstvom školstva SR, podporený Ústavom verejného zdravotníctva SR a hlavným hygienikom SR. Projekt je pripravený s cieľom dlhodobej výchovy detí ku zdravému životnému štýlu, zvýšeniu nedostatočnej spotreby mliečnych výrobkov u detí a podpory športu a športových aktivít detí na školách.

Čo je cieľom Danone školskej mliečnej ligy?

• Ponúknuť deťom zdravú a chutnú desiatu, olovrant alebo mliečny doplnok k obedu.
          • Dlhodobo zvýšiť nedostatočnú spotrebu mliečnych výrobkov u detí a podporiť ich zdravú výživu.
          • Prostredníctvom športu a zdravej výživy vychovávať deti na školách k zdravému životnému štýlu.
          • Podporovať športovú činnosť na školách nákupom športových potrieb pre školy.
          • Revitalizovať a modernizovať zariadenie školského stravovania .

Viac informácií TU