• Milí žiaci, vážení rodičia.

V čase prerušenia vyučovania a kolektívnej izolácie, prechádzame a začíname pracovať s veľmi silným nástrojom Office 365. Tento balík je pre školy zdarma.

Office 365 je integrovaná skupina aplikácií a služieb,  ktorých výhody určite v budúcnosti pracovne aj súkromne využijeme. (Nielen učitelia, ale aj žiaci majú plný prístup.)

Ponúkame Vám možnosť, nie povinnosť.

Od okamihu registrácie, ktorú dostanete podrobne popísanú v návode, získavate Word, Excel, PowerPoint a ďalšie aplikácie, v ktorých každý mesiac pribúdajú nové funkcie a aktualizácie zabezpečenia. Plná bezplatná verzia pre vás, deti.

Zároveň dostávate služobný e-mail. (aj žiaci.) . S cloudovou e-mailovou schránkou zostanete v kontakte s vyučujúcimi, spolužiakmi, inštitúciami prípadne rodičmi.

Pre vás, žiakov, je teraz najpodstatnejšia funkcia tímovej komunikácie – Microsoft Teams

Spolupracujte v novom centre pre tímovú spoluprácu Microsoft Teams, kde môžete chatovať, komunikovať so svojimi učiteľmi a spolužiakmi navzájom a zdieľať súbory.

Práve na takýchto súboroch bude možná spoločná spolupráca, každý k nim bude mať prístup. Alebo naopak, svoje dokumenty budete mať kdekoľvek k dispozícii, po prihlásení na internet. Ukladajte súbory do OneDrivu, ktorý poskytuje až 1 TB online ukladacieho priestoru a prístup z rôznych zariadení aj na cestách.

Na začiatok sa do programu prihlásite podľa pokynov, môžete si stiahnuť program do PC, notebooku, alebo mobilnú verziu. V správe v edupage dostanete od svojho triedneho učiteľa prístupové údaje – prihlasovacie meno a heslo.

Práca so stiahnutou aplikáciou v PC alebo mobile je stabilnejšia, než priama práca cez internet. Aplikácia vás na internet pripája automaticky.

Na prácu potrebujete teda notebook, PC (do budúcna so slúchadlami a mikrofónom) alebo mobil.

MS_Teams_navod_na__prihlasenie_ziak.pdf

Prikladáme linky, kde sa toho môžete dozvedieť viac.